Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 1 от 1
    Фиат Уно Турбо 1.3 i.е картерни газове
Автор Съобщение
BuRnacID
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 01 Ное 2007
Мнения: 15
Местожителство: София
Мнение Фиат Уно Турбо 1.3 i.е картерни газове Отговорете с цитат
Здравейте,
имам един леко тъп въпрос на моето Уно няма маркуч, който да отвежда картерните газове дупката си седи отворена би трябвало да има маркуч, но аз не знам къде трябва да седи така, че ако някой може да помогне ще бъда благодарен. Въпрос Въпрос
_________________
'88 Fiat Uno 1.1 Fire
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
uno stz
Администратор


Регистриран на: 25 Апр 2007
Мнения: 147
Местожителство: Стара Загора
Мнение  Отговорете с цитат
Това е тръбата за входящ / изходящ въздух на турбото.

Тъй като и аз в началото не успях да се сетя от къде идва Объркан използвах жокер
Май ще се наложи да обръщам по-голямо внимание на двигателя Mr. Green

Ето снимката:

http://www.reiner-extrem-tuning.de/Motor%20Uno%20Turbo%20026.jpg
_________________
Fiat Uno Turbo i.e - EX
Fiat Punto Sporting
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BuRnacID
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 01 Ное 2007
Мнения: 15
Местожителство: София
Мнение  Отговорете с цитат
мерси така и предполагах, но да съм сигурен понеже не мога да го видя добре на снимката

нали отива на входа на турбото на този маркуч аз имам две тапи и ако едната е за този маркуч, дали и за другата има нещо, което трябва да е там и аз съм изпуснал.

http://media.snimka.bg/2329/010913010.jpg
_________________
'88 Fiat Uno 1.1 Fire
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
uno stz
Администратор


Регистриран на: 25 Апр 2007
Мнения: 147
Местожителство: Стара Загора
Мнение  Отговорете с цитат
[quote="BuRnacID"]мерси така и предполагах, но да съм сигурен понеже не мога да го видя добре на снимката нали отива на входа на турбото на този маркуч аз имам две тапи и ако едната е за този маркуч, дали и за другата има нещо, което трябва да е там и аз съм изпуснал.
[/quote]
Ами колега, нека някой по-компетентен да се изкаже, тъй като не съм ровил много по двигателя и не са ми ясни още доста работи Объркан При мен този маркуч (тънкия) е градински Шокиран - предишния собственик го е слагал и не му дошъл реда да сменям Усмихвам се . При мен има само една тапа (предполагам филтър или нещо подобно) там където влиза в дебелия маркуч. На старото Уно (1.1 двигател) в този тънкия маркуч намерих нещо като пружина, но я извадих. Нямам никаква идея как да оригиналните маркучи.
_________________
Fiat Uno Turbo i.e - EX
Fiat Punto Sporting
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
diman86
Кара Uno turbo i.e


Регистриран на: 16 Фев 2008
Мнения: 20
Мнение  Отговорете с цитат
[quote="BuRnacID"]мерси така и предполагах, но да съм сигурен понеже не мога да го видя добре на снимката нали отива на входа на турбото на този маркуч аз имам две тапи и ако едната е за този маркуч, дали и за другата има нещо, което трябва да е там и аз съм изпуснал.
http://media.snimka.bg/2329/010913010.jpg[/quote]

Значи там, където е запушено някой явно е слагал Blow off клапан. Това по принцип е маркуча за фабричния разтоварващ клапан, който разтоварва излишното налягане от турбината, обаче вътре в самата система, демек хакнали са ти тапа, защото е слаган разтоварваш клапан, който вече разтоварва в атмосферата и прави фъшшшшш Усмихвам се
_________________
Fiat Uno Turbo i.e
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 1 от 1
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети