Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 1 от 2
Иди на страница 1, 2  Следваща
    Помогнете ми за няколко проблема с моето Фифти..
Автор Съобщение
sasser
Кара Uno 45


Регистриран на: 05 Юли 2010
Мнения: 3
Мнение Помогнете ми за няколко проблема с моето Фифти.. Отговорете с цитат
Здравейте, фиатаджии, отскоро карам Уно 75 и много му се кефя. Понеже съм нов в сайта ще ви попитам за 3 неща и ще съм ви много благодарен, ако ми помогнете. Първо къде му се намира отдушника на резервоара,защото като развия капачката и изсъсква много яко, което означава, че резервоара се надува. Второто е, че отскоро взе да ми прави проблем с ускоряването. Настъпя ли го и забива предницата и започва да мучи, а не набира.Трябва да го правя бавно и постепенно и чак тогава, вече може да набере някаква по-висока скорост. И третото е, че много ми гори, не знам дали е нормално, но в градски условия стигам и до 12/100 и то го карам пенсионерската. Извън града падам на 8-9/100. Помогнете ми, ако можете със съвети, предстои ми да вървя на почивка след 10-на дена и искам да е всичко наред с колата ми. Благодаря предварително. Ще изчета и изпробвам всичко каквото ме
посъветвате... И само да добавя че Фифито е Уно 75 - 1.5 моно инжекция...
_________________
'Sasser' Кара: Fiat Uno 75 S i.e.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
anto
Кара Uno 60


Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 64
Местожителство: Казанлък
Мнение  Отговорете с цитат
Здравей колега, и честито за новата придобивка.
да си я караш със здраве и да не ти създава ядове.
по първото ти питане - клапана на отдушника е на самата капачка на резервоара.
За забиването при ускорение, смени си първо въздушния филтър, кабелите и свещите и виж как е, ако няма подобрение ще търсим другаде проблема.
По третия ти въпрос, отговора ти е във втория.
_________________
1993 Fiat Uno 1.1 Fire
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rokoko
Кара Uno 1.0 i.e


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 194
Местожителство: Каварна
Мнение  Отговорете с цитат
Първо - честито. да си го караш със здраве.

На първия проблем - отдушника е тънък маркуч, който върви успоредно с този за наливане на бензин - виж го в мануала на стр. 186, някъде е запушен Чудя се;

Втория проблем - да не е нещо съединител, ако отделя горе е за смяна;

Третия проблем - наистина мисля, че харчи много, не знам откъде си, ако висиш по светофарите Шокиран, а по вероятно забиването и разхода да са свързани, ако не и разбираш, търси майстор, дето и разбира, а не на принципа проба/грешка.
И пиши къде е проблема Чудя се
_________________
rokoko
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sasser
Кара Uno 45


Регистриран на: 05 Юли 2010
Мнения: 3
Мнение  Отговорете с цитат
Благодаря ви за пожеланията, дано да върви още дълго време, но това за дето забива муцуна стана изведнъж, докато вървеше, като ракета изведнъж започна да го прави, даже на празен ход настъпя ли педала на газта рязко и двигателя, аха да угасне. А за този отдушник, наистина има един маркуч, който върви успоредно и отива в някаква клапа, която е в багажника близо до резервоара и в тази клапа влизат няколко маркуча и направо нищо не мога да разбера вече. Нямам никаква литература и за това разчитам на вас да ми помогнете. Все пак ще обърна внимание през деня на това за което сте ми писали и след обед ще пиша какво е станало. Благодаря за вниманието. Страхотни сте Усмихвам се
_________________
'Sasser' Кара: Fiat Uno 75 S i.e.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rokoko
Кара Uno 1.0 i.e


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 194
Местожителство: Каварна
Мнение еее Отговорете с цитат
оправи ли си колата, колега Чудя се
_________________
rokoko
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 1 от 2
Иди на страница 1, 2  Следваща
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети