Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 1 от 2
Иди на страница 1, 2  Следваща
    Проблем в скоростната кутия на Мк1??!
Автор Съобщение
corasimo
Кара Uno 70 S/SL


Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 118
Местожителство: Търговище
Мнение Проблем в скоростната кутия на Мк1??! Отговорете с цитат
Здравейте колеги, появи ми се някакво странно ромолене, като карам колата мисля, че идва от скоростната кутия - само така мисля, като настъпя педала на газта и почва, като не съм със газ не се чува мислех, че няма масло. Имах половинка долях, но пак същото, а да попитам пробката за наливане от нея ли се проверява нивото на маслото в скоростната или има и друга пробка на Меганчето ми е, докато потече от там дето наливам и значи има, а на Уното как е моето е 1.0 мк1, 45 коня може ли малко помощ Усмихвам се Поздрави.
_________________
Uno фен:
Fiat Uno 45 S Fire
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fluid_88
Кара Uno turbo i.e


Регистриран на: 17 Фев 2010
Мнения: 131
Местожителство: Варна
Мнение  Отговорете с цитат
Виенето на скоростите се получава от каране с масло под минимума -така зъбчатките, които са от горната страна на кутията нямат добро мазане. Това е първия симптом на кутията.
След това започват да излизат по-трудно скоростите, които са отгоре, заминават сепараторите, които насочват вилката започват да прехъркват, докато накрая не блокират в дадена скорост.
Това са симптомите, а за да видиш накъде ти е кутията е хубаво да източиш маслото и да видиш какво има в него и какъв му е цвета.
Бая кутии съм счупил. Практиката учи по скъпия начин.
_________________
Fiat Uno 1.3 turbo i.e
Renault 19 1.8 16v
Uaz 4.0
Renault Espace 99'
Trabant 601 68'
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
corasimo
Кара Uno 70 S/SL


Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 118
Местожителство: Търговище
Мнение  Отговорете с цитат
Мерси колега, за инфото като взема някои лев ще го сменя цялото, но на въпроса за пробката може ли да ми отговориш от тази където се сипва маслото от нея ли се проверява нивото и ако е от там как, докато не потече ли сипвам или има и някоя друга отстрани?
_________________
Uno фен:
Fiat Uno 45 S Fire
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ruski
Кара Uno 55


Регистриран на: 04 Сеп 2007
Мнения: 27
Местожителство: Луковит
Мнение  Отговорете с цитат
Да, колега от тази пробка се следи нивото на маслото в кутията, налива се, докато започне да излиза масло от отвора, като на другите коли. Поздрави.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
corasimo
Кара Uno 70 S/SL


Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 118
Местожителство: Търговище
Мнение  Отговорете с цитат
Мерси колега, знам че ще е тъп въпрос, но едни тука дето ми се правиха на майстори ми развалиха главата с някакви предположения, а какво масло да туря на мойта, като за моето двигателче и година някаква марка може ли, ще бъда благодарен.
_________________
Uno фен:
Fiat Uno 45 S Fire
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 1 от 2
Иди на страница 1, 2  Следваща
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети