Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 1 от 2
Иди на страница 1, 2  Следваща
    Спирачки на 1.5 SX i.e. 1990г.
Автор Съобщение
Stuky
Кара Uno 45


Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 8
Местожителство: Варна & София
Мнение Спирачки на 1.5 SX i.e. 1990г. Отговорете с цитат
Здравейте колеги!

Както предполагам знаете и аз от скоро имам Уно и все още разучавам това-онова Усмихвам се ... та искам ако е възможно да се възползвам от Вашия опит!

Конкретен случай: преди 70 км. смених предните накладки на Уното и колата започна да спира по-добре (ЛОГИЧНО Усмихвам се ) но днес се позакачах с един пасат 1997г. по един булевард и явно съм натоварил спирачките защото започна много много силно да мирише на феродо дори в купето! Колата престана да спира почти - което е нормално при прегрели спирачки и т.н. Постреснах се честно казано Объркан спрях и видях че миришат предните спирачки ( не дай Боже да беше съединителя Усмихвам се ) Задните накладки са определено за смяна - нямам ръчна а и барабаните едвам бяха загрели като ги пипнах след спирането - т.е. явно въобще нямам задни
спирачки. Вярно е и че дисковете ми не са първа младост, а не са и вентилирани даже Объркан ....

Та конкретно на въпроса - нормално ли е толкова бързо да прегреят предните спирачки на Уно?!?! Дори и с презумпцията, че нямам задни?!?! Какъв е Вашия опит в тази насока? И евентуално бихте ли ме посъветвали нещо - например да си взема вентилирани дискове ако има такива и евентуално в този случай трябва ли да сменям и спирачните апарати отпред?

Съвета за смяна на задните накладки се подразбира!!! Засмян

Благодаря предварително!!!

Поздрави!
_________________
UNO 1.5 SX i.e.75 149C1000
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
H8ME
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 29 Апр 2007
Мнения: 11
Местожителство: Стара Загора
Мнение  Отговорете с цитат
И аз го имам този проблем даже веднъж от прегряване ми завря спирачната течност и ми отказаха спирачките на шипка... та от какви фактори се влияе това 1. тънки спирачни дискове (моите като ги смених по бива работата) но да ти кажа ако тръгнеш да слагаш вентилирани задължително сменяш и апарати просто няма да се събере... 2. накладките трябва да са ти хубави при твърди накладки спирачките загряват бая по бързо... 3. спирачната течност като е стара много бързо загрява и става лошо така че си смени и спирачната течност с нова. За сега мога да ти помогна с това Усмихвам се
_________________
1985 Fiat Uno 70 S
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stuky
Кара Uno 45


Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 8
Местожителство: Варна & София
Мнение  Отговорете с цитат
[quote="H8ME"]И аз го имам този проблем даже веднъж от прегряване ми завря спирачната течност и ми отказаха спирачките на шипка... та от какви фактори се влияе това 1. тънки спирачни дискове (мойте като ги смених по бива работата) но да ти кажа ако тръгнеш да слагаш вентилирани задължително сменяш и апарати просто няма да се събере... 2. накладките трябва да са ти хубави при твърди накладки спирачките загряват бая по бързо... 3. спирачната течност като е стара мн бързо загрява и става лошо така че си смени и спирачната течност с нова. За сега мога да ти помогна с това Усмихвам се[/quote]

Мерси колега!
Ще имам препоръките ти предвид!
Усмихвам се
_________________
UNO 1.5 SX i.e.75 149C1000
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
as_novo
Кара Uno 1.0 i.e


Регистриран на: 01 Апр 2007
Мнения: 191
Местожителство: гр. Белово
Мнение  Отговорете с цитат
[quote]Та конкретно на въпроса- нормално ли е толкова бързо да прегреят предните спирачки на Уно?!?! Дори и с презумпцията, че нямам задни?!?![/quote]
Усмихвам се Прегряват ти щото феродото не е читаво!Аз даже съм си махнал кантара за задните и натоварването е на 4-те гуми!!! ЗасмянИ ми спира по добре колата!
_________________
Fiat UNO 55s, мирише бензина!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Stuky
Кара Uno 45


Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 8
Местожителство: Варна & София
Мнение  Отговорете с цитат
[quote="as_novo"][quote]Та конкретно на въпроса - нормално ли е толкова бързо да прегреят предните спирачки на Уно?!?! Дори и с презумпцията, че нямам задни?!?![/quote]
Усмихвам се Прегряват ти щото феродото не е читаво!Аз даже съм си махнал кантара за задните и натоварването е на 4-те гуми!!! Засмян И ми спира по добре колата![/quote]

Благодаря за този съвет колега - това май е доста добра идея!

Трудна ли е процедурата по махане на кантара? Ако ефекта наистина е толкова добър май си струва да опитам!

Мерси!
_________________
UNO 1.5 SX i.e.75 149C1000
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 1 от 2
Иди на страница 1, 2  Следваща
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети