Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 1 от 1
    Смяна на съединител - моля за някой съвет
Автор Съобщение
rumididi
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 23 Фев 2008
Мнения: 14
Местожителство: Разград
Мнение Смяна на съединител - моля за някой съвет Отговорете с цитат
Колеги, дайте някакъв съвет. Не знам дали е точно съединител, но ако някой има същия проблем, за който ще пиша да сподели!
Значи, като я напъна на малките скорости има едно странно триене или по скоро стъргане и си мисля, че е от съединителя, но не знам точно. Мисля да го сменям, но не знам дали ще мога сам? Някой, ако го е правил сам да сподели.
Благодаря ви !
_________________
FIAT UNO 45 i.e. 1.0 FIRE
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pogko
Кара Uno 60


Регистриран на: 08 Яну 2010
Мнения: 85
Местожителство: Варна
Мнение Re: Смяна на съединител - моля за някои съвет Отговорете с цитат
[quote="rumididi"]Колеги, дайте някакъв съвет. Не знам дали е точно съединител, но ако някой има същия проблем, за който ще пиша да сподели!
Значи, като я напъна на малките скорости има едно странно триене или по скоро стъргане и си мисля, че е от съединителя, но не знам точно. Мисля да го сменям, но не знам дали ще мога сам? Някой, ако го е правил сам да сподели.
Благодаря ви ![/quote]И аз имам подобно виене, вчера налях 1 литър диференциално масло в кутията, и малко се поуспокои като че ли, но имам и много кофти триене, като е пуснат съединителя, иначе като е натиснат нищо не се чува, казаха ми че е аксиален лагер, ама не знам, мен ми се струва че няма да е само това..
_________________
91' Fiat Uno 1.1 i.e
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bavareca78
Кара Uno 60


Регистриран на: 23 Яну 2008
Мнения: 53
Местожителство: Бургас
Мнение Re: Смяна на съединител - моля за някои съвет Отговорете с цитат
[quote="pogko"][quote="rumididi"]Колеги, дайте някакъв съвет. Не знам дали е точно съединител, но ако някой има същия проблем, за който ще пиша да сподели!
Значи, като я напъна на малките скорости има едно странно триене или по скоро стъргане и си мисля, че е от съединителя, но не знам точно. Мисля да го сменям, но не знам дали ще мога сам? Някой, ако го е правил сам да сподели.
Благодаря ви![/quote]И аз имам подобно виене, вчера налях 1 литър диференциално масло в кутията, и малко се поуспокои като че ли, но имам и много кофти триене, като е пуснат съединителя, иначе като е натиснат нищо не се чува, казаха ми че е аксиален лагер, ама не знам, мен ми се струва че няма да е само това..[/quote]Колега, ако тракането е при пуснат съединител не е аксиален лагер, а лагер на блоковата ос смяната става като се свали кутията отвори се и се смени лагера, но за да те успокоя ще ти кажа, че моят трака така от минимум 4 години и около 100 000 км. и още не съм го сменил!
Аксиален лагер трака при натиснат съединител.
Поздрави.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
anto
Кара Uno 60


Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 64
Местожителство: Казанлък
Мнение Re: Смяна на съединител - моля за някои съвет Отговорете с цитат
[quote="rumididi"]Колеги, дайте някакъв съвет. Не знам дали е точно съединител, но ако някой има същия проблем, за който ще пиша да сподели!
Значи, като я напъна на малките скорости има едно странно триене или по скоро стъргане и си мисля, че е от съединителя, но не знам точно. Мисля да го сменям, но не знам дали ще мога сам? Някой, ако го е правил сам да сподели.
Благодаря ви![/quote]На място, като работи чува ли се стъргането или само в движение.
_________________
1993 Fiat Uno 1.1 Fire
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pogko
Кара Uno 60


Регистриран на: 08 Яну 2010
Мнения: 85
Местожителство: Варна
Мнение Re: Смяна на съединител - моля за някои съвет Отговорете с цитат
[quote="bavareca78"]
Колега, ако тракането е при пуснат съединител не е аксиален лагер, а лагер на блоковата ос смяната става като се свали кутията отвори се и се смени лагера, но за да те успокоя ще ти кажа, че моят трака така от минимум 4 години и около 100 000 км. и още не съм го сменил!
Аксиален лагер трака при натиснат съединител.
Поздрави.[/quote]Mда явно може да изкара много, но мен много ме дразни и искам да го сменя.
Трудно ли става? И откъде да търся такъв лагер, не съм виждал такъв по каталозите за части.
_________________
91' Fiat Uno 1.1 i.e
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 1 от 1
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети