Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 1 от 2
Иди на страница 1, 2  Следваща
    Как се казва тази част?
Автор Съобщение
rumididi
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 23 Фев 2008
Мнения: 14
Местожителство: Разград
Мнение Как се казва тази част? Отговорете с цитат
Здравейте, колеги!
Имам проблем с охладителната система на Уното. Историята е дълга и доста тъпа, така че няма да ви занимавам. Имам само един въпрос за една част, която трябва да се сменя, но не знам как се казва. Това е тръбата зад колекторите, която влиза във водната помпа. Не мога да кача снимка, за да се види по-добре.
_________________
FIAT UNO 45 i.e. 1.0 FIRE
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
as_novo
Кара Uno 1.0 i.e


Регистриран на: 01 Апр 2007
Мнения: 191
Местожителство: гр. Белово
Мнение  Отговорете с цитат
[quote]тръбата зад колекторите, която влиза във водната помпа[/quote]да не говориш за металната тръба ПОД КОЛЕКТОРИТЕ? Минава пред термостата и влиза в помпата?
[quote]Историята е дълга....[/quote]И все пак можем да помогнем.... Усмихвам се
_________________
Fiat UNO 55s, мирише бензина!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
rumididi
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 23 Фев 2008
Мнения: 14
Местожителство: Разград
Мнение  Отговорете с цитат
Уф, какво да кажа направо не знам!
Значи... Цяло лято карах с вода, понеже трябваше да се сменя гарнитура на двигателя и просто така беше по-евтино. След ремонта сложих антифриз и водната помпа прокапа. Дотук добре. Взех нова помпа и ми я смениха в сервиз. На следващата сутрин под колата огромно петно от антифриз и това точно под помпата. Отивам пак в сервиза, майстора каза, а бе доливай и карай Шокиран

Едва го навих да я погледне, цял ден колата седя там и накрая ми се обадиха, че било от помпата, била дефектна. Следва поръчка на друга помпа и пак смяна, вземам колата, сутринта същата работа, тече.
Шокиран Два часа лежах под колата и видях, че не тече от помпата, а от мястото, където тази тръба влиза в нея. Не знам как точно се казва, че да я поръчам и затова писах тука.
Обаче вчера сложих една добавка в антифриза - цял ден и цяла нощ няма теч. Ще видим!

Пък за този майстор - дадох му 60 лв. , а накрая май ще си реша проблема за 1.50
лв. (толкова струва добавката). Нали знаете какво си мисля за този човек ?! Twisted Evil
_________________
FIAT UNO 45 i.e. 1.0 FIRE
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
as_novo
Кара Uno 1.0 i.e


Регистриран на: 01 Апр 2007
Мнения: 191
Местожителство: гр. Белово
Мнение  Отговорете с цитат
[quote]тази тръба[/quote]..тази тръба сигурно ти е изгнила и за това е така. Или гарнитурата ти се е скапала между тях! и внимавай с тези добавки, че много запушват системата и ...лошо! Но и на мен днес ми прокапа водната помпа и..добре, че имам резервна!
_________________
Fiat UNO 55s, мирише бензина!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
rumididi
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 23 Фев 2008
Мнения: 14
Местожителство: Разград
Мнение  Отговорете с цитат
[quote="as_novo"][quote]тази тръба [/quote]..тази тръба сигурно ти е изгнила и за това е така. Или гарнитурата ти се е скапала между тях! и внимавай с тези добавки, че много запушват системата и ...лошо! Но и на мен днес ми прокапа водната помпа и..добре че имам резервна![/quote]Ами да, доста е изгнила!
Тя ще се сменя, а тази добавка беше временно решение.
Обаче как да я поръчам, точно как се казва?
_________________
FIAT UNO 45 i.e. 1.0 FIRE
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 1 от 2
Иди на страница 1, 2  Следваща
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети