Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 1 от 2
Иди на страница 1, 2  Следваща
    Дискотека - ел. инсталацията се е побъркала...
Автор Съобщение
GT_power
Кара Uno 55


Регистриран на: 13 Окт 2008
Мнения: 37
Местожителство: София
Мнение Дискотека - ел. инсталацията се е побъркала ... Отговорете с цитат
Привет колеги!
Да ви разкажа за моята подвижна дискотека, пък да видим дали някой ще може да помогне със съвет на какво може да се дължи това.
Колата е Фиат-че Уно турбо 1.3
Значи, по едно време ми изчезнаха халогените ... След ден-два светнаха отново, без нищо да съм пипал; После ми изчезнаха стоповете ... после пак светнаха ... сега свети само единия...; После ми изчезна единия фар на къси ... после пак
започна да свети; После ми изчезнаха мигачите .... после се появиха; После изчезна само ляв мигач ...; После забелязах, че мигача не работи само когато съм включил усилените задни светлини - щом ги изключа си имам мигачи;
Сега най-веселото: имам мигачи, но когато дам ляв мигач и натисна спирачката, мигача спира да работи ... пусна ли спирачката пак си бачка... Ега ти системата ... Very Happy
Сега проблем и с парното - до миналата седмица бачкаше като сауна. Една седмица не карах колата и днес сутринта парно нъцки... После през деня се оказа че духа топло само когато духат духалките на стъклото. Ако пусна тези които са към пасажерите от тях духа абсолютно студено Shocked
Реотаните пък на задното стъкло въобще не се нагряват .........

Пълен майтап ...

Не знам дали някой разбира и може да ми помогне (за което разбира се ще бъда много благодарен) но толкова ме хвана днес яд, че даже ми стана смешно и реших да споделя. Въобще, опасна работа .... това се казва кола с характер Twisted Evil

Поздрави!
_________________
1.8Т
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
as_novo
Кара Uno 1.0 i.e


Регистриран на: 01 Апр 2007
Мнения: 191
Местожителство: гр. Белово
Мнение  Отговорете с цитат
Здравей! Изглежда всичко ти се дължи на окислението на клемитe!
Разкачай навсякъде,има специални спрейове за тая работа, предполагам че знаеш... Засмян
Провери си и масата на акумулатора(най вече). Изчисти и самите легла на крушките!Успех!

[quote]Колата е Фиат-че Уно турбо 1.3[/quote]

Кога ще я видим?пусни някоя снимка! Засмян
_________________
Fiat UNO 55s, мирише бензина!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
rumididi
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 23 Фев 2008
Мнения: 14
Местожителство: Разград
Мнение  Отговорете с цитат
И аз бях така преди известно време! Засмян Няма да мога да ти помогна с нещо по-специално, защото аз ходих даже на сервиз. Въобще не им разбирам на тези токове, обаче майстора ми каза, че нещо нямало маса и не знам си какво там. Явно трябва да послушаш съвета на колегата [b]as_novo[/b], той май сам си прави всичко. И добре прави, между другото! Айде, поздрави!
_________________
FIAT UNO 45 i.e. 1.0 FIRE
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
GT_power
Кара Uno 55


Регистриран на: 13 Окт 2008
Мнения: 37
Местожителство: София
Мнение  Отговорете с цитат
Благодаря за съветите. И аз като попрочетох малко из чужди форуми и haynes реших, че всичко клони към лоша маса, ама си е голяма играчка да се намери. Нямам схема да видя къде са обичайните места за замасяване и така на принципа на пробата и грешката си е бая работа. А пък в това студено време, ич ми се не стои навън ... Смутен Иначе със спрея го знам - изпръсках вече един. почистих таблото с релетата и бушоните, също и клемите на стоповете и една две маси по купето но явно не съм открил точното място . Но все пак има подобрение де - оправиха се мигачите - вече си работи дори когато е натисната спирачката - остава задния стоп и предния фар - все десни. Интересно че на дълги светлини си работят и двата фара - проблема е само на къси и габарити. Колата е боядисвана и като нищо някоя маса е замазана и нещо не прави както трябва. Интересно обаче, че преди всичко си работеше и тези проблеми станаха изведнъж ....
Ще продължавам да дерзая пък да видим какво ще стане ....
Поздрави!

ps: снимки ще направя само че засега май повече ремонтирам отколкото да карам и снимам ... Засмян
_________________
1.8Т
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nikolai_slavista
Кара Uno 60


Регистриран на: 01 Апр 2007
Мнения: 62
Мнение  Отговорете с цитат
Така мога да ти кажа къде да почистиш и би могло да ти се оправи ама не знам твоето Уно Мк1 или Мк2 е, ама няма значение то моето е на едно и също място.
Значи отваряш багажника някъде отзад мисля че беше от към левия стоп там има маси и е хубаво да ги почистиш и да угънеш пластинките така, че да ти дава по-добър контакт.

И се надявам да се оправи работата така.
_________________
Fiat Uno 1.1 i.e Sound edition
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 1 от 2
Иди на страница 1, 2  Следваща
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети