Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 1 от 1
    Смяна лагери на предни главини на Уно
Автор Съобщение
anto
Кара Uno 60


Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 64
Местожителство: Казанлък
Мнение Смяна лагери на предни главини на Уно Отговорете с цитат
Здравейте колеги. днес смених лагерите на главините и искам да споделя с вас как става този номер.

Необходимите инструменти са:
1. Гедоре 8-30 и осмограм 45 мм.(на мен ми го направи майстор-фрезист)
2. чук 1 кг. и още един по-малък
3. дорник за избиване ф29 и ф50 и дорник за набиване ф59 (най-добре стоманени)
4. преса(при някои майстор Засмян )
5. менгеме
6. търпение и инат

Най напред се разхлабва гайката на полуоската с камък 30 с дълго рамо. малко трудно, но става, след това се вдига колата на крик и се обезопасява задължително. Сваля се гумата. Сваля се спирачния апарат и се закача за пружината на амортисьора да не пречи. Избива се кормилния накрайник от шенкела(разхлабва се гайката, подлага се отдолу трупче, колата се отпуска ЛЕКО и като удариш с чука отстрани излиза веднага. Следва шарнира на носача. Подлага се малкия чук върху него бой с големия, докато отлепи, като нямам скоби така Mr. Green. Малко зор, ама стана.

Следва развиване на двата болта, които държат шенкела към амортисьора. Там дертове няма(при мен главината излезе заедно със спирачния диск(така са се спекли, че няма избиване, но това не пречи освен ако не сменяш дисковете. ще ги сменям по нататък). Отзад има гумено уплътнение със стоманена чаша. Внимателно се избива с малка отвертка..захващаме шенкела за менгемето. Подлагаме дорник ф29 и бой с чука, докато избием главината от лагера(става трудно).

След като избием главината развиваме гайката с осмограма 45 и лагера е готов за избиване, подлагаме под лагера(върху шенкела) парче тръба с вътрешен диаметър ф65 мм. Върху лагера слагаме дорник ф50 и натискаме с пресата. Лагера излиза без съпротива. Набиваме новия лагер с дорник ф59 пак на пресата. Затягаме гайката с осмограма 45 мм. Слагаме главината, върху нея монтирания нов лагер и с дорник ф29 натискаме да прибере до край. Монтираме стоманената чаша с уплътнението. Това е. Следва обратен монтаж.

Надявам се да съм бил полезен.
Може да имам някъде пропуски за което ИЗВИНЯВАЙТЕ.
_________________
1993 Fiat Uno 1.1 Fire
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
as_novo
Кара Uno 1.0 i.e


Регистриран на: 01 Апр 2007
Мнения: 191
Местожителство: гр. Белово
Мнение  Отговорете с цитат
[quote]и бой с чука[/quote]
Това най ме изкефи....ама си е така в домашни условия!
_________________
Fiat UNO 55s, мирише бензина!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
anto
Кара Uno 60


Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 64
Местожителство: Казанлък
Мнение  Отговорете с цитат
Така е, ама в сервизите режат глави, ако си го направиш сам спестяваш някой лев. На мен майстора ми взе по 10 лв. на лагер. Мисля, че е добре. Сега колицата е много тиха и има супер инерция. Много се кефя и най вече от това, че всичко мина гладко без усложнения.
_________________
1993 Fiat Uno 1.1 Fire
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
as_novo
Кара Uno 1.0 i.e


Регистриран на: 01 Апр 2007
Мнения: 191
Местожителство: гр. Белово
Мнение  Отговорете с цитат
Кога ще я видим? Снимчица, клипче....
_________________
Fiat UNO 55s, мирише бензина!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
anto
Кара Uno 60


Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 64
Местожителство: Казанлък
Мнение  Отговорете с цитат
Количката е много готина и запазена има и газ. Не съм и правил някакви подобрения, само текущи ремонти. Снимки ще кача, ама не знам как. Иначе сега е с железни джанти и малко е невзрачна, ама имам лети петолъчки за лятото, с тях е трепач.
_________________
1993 Fiat Uno 1.1 Fire
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 1 от 1
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети