Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 1 от 4
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
    89' FIAT Uno 1.1 - Проблем със скоростите и стопа.
Автор Съобщение
darinnn
Кара Uno 55


Регистриран на: 22 Фев 2010
Мнения: 39
Местожителство: Монтана, София
Мнение 89' FIAT Uno 1.1 - Проблем със скоростите и стопа. Отговорете с цитат
Здравейте, колеги Усмихвам се
Наскоро си купих едно Уно SX 60, 1989 г., 5 врати, газ и.т.н.
Идеята е да го постегна малко и да си пътувам с него от Монтана до София и евентуално малко градско. Основно я избрах, заради цената и икономичността, дано не съм сбъркал в избора си.
Но има няколко проблема, които лека, полека мисля да разреша, ако е възможно и с ваша помощ.

Първия и най-основен проблем са скоростите. 4 степенна е кутията, но 1 и 2 са доста трудни за включване, казват ябълките на щангите да се сменят, но не знам дали е само това. Намерил съм една 5 степенна скоростна кутия, но не знам дали ще стане. Уното(от може да взема кутията) не знам точно кой модел е, отзад пише SX и има оборотомер(моето няма). Евентуално да можете да разберете какъв модел е и дали тези скорости са подходящи. Ще съм ви много благодарен.

Другия проблем десния стоп. Като дам мигач си мига, като пусна фарове и габарита
свети, но като ги пусна и двете и става каша - габарита мига, мигача и той понякога. Посъветваха ме да видя масата на стопа, но тя си беше добре, възможно ли е проблема да е преди буксата. Преди и левия стоп беше така, но се оправи.
Има и още дребни, на този етап проблеми, но за сега тези са най-наложителните за ремонт.

Ето снимки:
http://store.picbg.net/thumb/31/D7/ed10d9e17a6131d7.JPG
http://store.picbg.net/thumb/97/D5/401437a7111697d5.JPG
http://store.picbg.net/thumb/73/23/253455739dbf7323.JPG
_________________
1989 Fiat Uno 60 SX
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
miro.19
Кара Uno 45


Регистриран на: 14 Фев 2010
Мнения: 4
Мнение  Отговорете с цитат
колега, провери маслото в скоростната кутия и огледай скоростния лост вътре под барчето за ръжди и мръсотии.
_________________
Fiat Uno
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
darinnn
Кара Uno 55


Регистриран на: 22 Фев 2010
Мнения: 39
Местожителство: Монтана, София
Мнение  Отговорете с цитат
Ще проверя когато имам възможност, мерси колега
Само да уточня за скоростите, влизат трудно в смисъл трудно се улучват и се изисква известно усилие, а лоста си се джижи навсякъде, дори седалката е изтъркана от включването на 2-ра Тъжно
_________________
1989 Fiat Uno 60 SX
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pogko
Кара Uno 60


Регистриран на: 08 Яну 2010
Мнения: 85
Местожителство: Варна
Мнение  Отговорете с цитат
Колега аз имам същото Уно само, че 2-ка (новата маска), но двигателя ми е същия. Аз също сменях скоростна кутия, моя скромен опит е, че скоростните кутии за този автомобил са доста видове.. по спомен, около 5-6 различни и много трудно се уцелва точната кутия.

А Относно другите проблеми които спомена

[quote]Другия проблем десния стоп. Като дам мигач си мига, като пусна фарове и габарита свети, но като ги пусна и двете и става каша - габарита мига, мигача и той понякога[/quote]
Mr. Green Mr. Green И аз имам абсолютно същите симптоми + че десния ми мигач не бачка, а крушката му е здрава и ел. стъклата ми се бъзикат Тъжно , и се чудя как да ги оправям.. а пък в момента точно нямам излишни пари да дам 100 лв. на някой ел-аджия Главата в стената Много тъжен

[quote]Само да уточня за скоростите, влизат трудно в смисъл трудно се улучват и се изисква известно усилие, а лоста си се движи навсякъде, дори седалката е изтъркана от включването на 2-ра[/quote]

При мен отдолу на щеките на лоста, където е с някакъв ябълковиден болт ли не го знам какво представлява, та този болт е избягал някъде, и ги бяха вързали с тел и същата работа със скоростите, после се опитах със скоби за маркучи да ги стегна временно и имаше временен ефект, но е несериозна работа, търся такъв болт в момента ..
_________________
91' Fiat Uno 1.1 i.e
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
darinnn
Кара Uno 55


Регистриран на: 22 Фев 2010
Мнения: 39
Местожителство: Монтана, София
Мнение  Отговорете с цитат
Ехе какви са тези 100 лв., много ми се струват за един стоп. Ако поправя нещо ще пиша какво е било и да ти помогна доколкото мога. Гледах и букса 2-ра употреба, но изглеждаше в не по-добро състояние от моята, та са отказах за момента. Виждал съм и Браво-та с такъв проблем, явно си е типично за ФИАТ.
А за скоростите, ще го мъча, ако може без смяна добре, ако не... още пари Тъжно
Като има 5-6 различни кутии, дали предавателните им числа са много различни, защото тази за която говоря е със същото разположение и би
трябвало да стане, но не знам предавателните числа и другите там специфики. А все пак са си и 5 скорости, 4 ми се струват малко Много съм щастлив. Ти с колко си?


Имам още един въпрос:
Освен на багажника, че пише S60, някъде по двигателя пише ли спецификацията ?
_________________
1989 Fiat Uno 60 SX
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 1 от 4
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети