Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 1 от 4
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
    Изчезнаха ми токовете на Уното 1.3D, 84 г.
Автор Съобщение
shumacher
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 20 Ное 2009
Мнения: 18
Местожителство: София
Мнение Изчезнаха ми токовете на Уното 1.3D, 84 г. Отговорете с цитат
Здравейте , имам проблем с Уното ми, 1.3 Дизел, днес го запалих, поработи 4-5 минути и изгасна и загуби токовете Тъжно някой би ли могъл да даде съвет какво може да се е случило?
Проверих бушоните, контролния панел, който е до казанчето за течността на чистачките(той се беше замърсил малко, но го почистих ) имаше и 2 кабела, които почти се бяха разпаднали, та и тях ги оправих, обаче пак ги няма токовете Тъжно, а когато му дам директен + от акумулатора към магнит вентила няма проблеми и си пали от раз. Много ще ви бъда благодарен, ако някой успее да ми даде идея от какво може да са изчезнали токовете.....
_________________
1984 Fiat Uno 1.3D
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rokoko
Кара Uno 1.0 i.e


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 194
Местожителство: Каварна
Мнение  Отговорете с цитат
ами виж си клемореда на ключа...и пиши кво е станало - това е само предположение колега, аз съм на бензин. Поздрави.
_________________
rokoko
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
shumacher
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 20 Ное 2009
Мнения: 18
Местожителство: София
Мнение  Отговорете с цитат
Благодаря ти за съвета, изчистих го клемореда, обаче не съм сигурен дали е било от него или от нещо друго, защото като си наредих клемите и пробвах пак да го запаля нямаше токове, 2 минути след това изведнъж сами се появиха, какво стана просто си нямам никаква идея, все пак ти благодаря за съвета.
_________________
1984 Fiat Uno 1.3D
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rokoko
Кара Uno 1.0 i.e


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 194
Местожителство: Каварна
Мнение  Отговорете с цитат
като си разглобиш контактния ключ, пробвай да я запалиш с кабелите накъсо оранжев и кафяв(дебел)кабели за контакт - трябва да светне таблото +червен да завърти стартера и го махаш, ако запали причината е в клемореда на ключа, ако не...ще умуваме, пък и колегите с дизели да изкажат мнение. Като дадеш на контакт светва ли лампата на подгряващите свещи, как са те, бачкат ли, а релето им? Почисти им масите, ако трябва.
_________________
rokoko
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
shumacher
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 20 Ное 2009
Мнения: 18
Местожителство: София
Мнение  Отговорете с цитат
Вече всичко е ОК, клемореда го изчистих и стана като нов, само че ми изскочи друг проблем сега на тая таратайка и трябва да видя кога ще мога да го направя, че някакво ухо на скоростния лост доколкото ми казаха се е счупило, а то е алуминиево и трябва да видя да си намеря някои майстор да го оправя, благодаря ти все пак за съветите които ми даде.
_________________
1984 Fiat Uno 1.3D
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 1 от 4
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети