Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 1 от 2
Иди на страница 1, 2  Следваща
    Проблем със ЗАПАЛВАНЕТО + оферти за делко втора употреба
Автор Съобщение
Venom_73
Кара Uno 45


Регистриран на: 21 Юли 2010
Мнения: 3
Мнение Проблем със ЗАПАЛВАНЕТО + оферти за делко втора употреба Отговорете с цитат
Здравейте колеги, понеже съм нов моля ви за съдействие Смутен имам проблем със запалването на Фиат Уно 1.0 i.e 1990 г.

Наскоро му смених и дистрибуторната капачка не е от там проблема съмнявам се във електронният блок, който е на делкото прилича малко на радиатор (има релета по него ) или безконтактния електромагнитен датчик на делкото..

Ето и линк към снимка на проблемният ел. блок http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=viu1279710151f.jpg >>>> http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=viu1279710228y.jpg , aко някой не разбира пишете да ходя пак да снимам като трябва Засмян Засмян
_________________
1990 Фиат Уно 1.0 i.e
Купи си Фиат да те е яд !!!! Вземам на подбив
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
anto
Кара Uno 60


Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 64
Местожителство: Казанлък
Мнение  Отговорете с цитат
Здравей колега и добре дошъл.
Кажи какъв е проблема със запалването. Колата не пали или трудно пали. Имаш ли газова.
Това което си снимал и прилича на ''радиатор'', се нарича комутатор и наистина е свързан със запалването. ако нещо е прецакан колата пали трудно когато е загряла.
Виж в полезни връзки, сайтове и ръководства съм писал как да предпазим комутатора от прегряване.
_________________
1993 Fiat Uno 1.1 Fire
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Venom_73
Кара Uno 45


Регистриран на: 21 Юли 2010
Мнения: 3
Мнение  Отговорете с цитат
[quote="anto"]Здравей колега и добре дошъл.
Кажи какъв е проблема със запалването. Колата не пали или трудно пали. Имаш ли газова.
Това което си снимал и прилича на ''радиатор'', се нарича комутатор и наистина е свързан със запалването. ако нещо е прецакан колата пали трудно когато е загряла.
Виж в полезни връзки, сайтове и ръководства съм писал как да предпазим комутатора от прегряване.[/quote]

Мерси за топлото посрещане Вземам на подбив и така по същество с колата проблема е във паленето, когато запали върви си
карам и по едно време започва да губи тяга и карам нали, ама ако се наложи на Стоп нещо да спра и край туш... Тъжно Тъжно и отварям и се почва ремонт свиркат отсам от там има псувни и така ти дето викаш да метна едно око на това, което си постнал на други места (P.S.: Колата не е с газова на бензин е ) Усмихвам се Усмихвам се
_________________
1990 Фиат Уно 1.0 i.e
Купи си Фиат да те е яд !!!! Вземам на подбив
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FIRE NG
Администратор


Регистриран на: 31 Мар 2007
Мнения: 305
Местожителство: София
Мнение  Отговорете с цитат
Здравей колега, добре дошъл във форума.
Видях в заглавието, че търсиш делко втора употреба, мисля Чудя се че имам едно в гаража, ще проверя и ще ти пиша.
_________________
Fiat Uno(146E) 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"
Fiat Idea(350) 1.9 mJet 8V 'Emotion'
Fiat Bravo(198) 1.4 tJet 120 'Emotion'
Fiat Punto(188) 1.2 16V 'ELX Speedgear'
Fiat Regatta 1.9 DS
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Venom_73
Кара Uno 45


Регистриран на: 21 Юли 2010
Мнения: 3
Мнение  Отговорете с цитат
[quote="anto"]Здравей колега и добре дошъл.
Кажи какъв е проблема със запалването. Колата не пали или трудно пали. Имаш ли газова.
Това което си снимал и прилича на ''радиатор'', се нарича комутатор и наистина е свързан със запалването. ако нещо е прецакан колата пали трудно когато е загряла.
Виж в полезни връзки, сайтове и ръководства съм писал как да предпазим комутатора от прегряване.[/quote:]

Хехе, благодарности на колегата, anto наех се смъкнах цялото делко и отворих самия комутатор и като погледнах вътре Много съм щастлив Много съм щастлив Не можете да си представите имаше към 4,5 окислени чопчета и бум със един спрей специален и сега е пушка уното Mr. Green Mr. Green Благодаря, все пак че ме подсети как се казва да разпитам тук там Вземам на подбив
_________________
1990 Фиат Уно 1.0 i.e
Купи си Фиат да те е яд !!!! Вземам на подбив
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 1 от 2
Иди на страница 1, 2  Следваща
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети