Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 3 от 4
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
    Разяснения за Уно Мк1
Автор Съобщение
darinnn
Кара Uno 55


Регистриран на: 22 Фев 2010
Мнения: 39
Местожителство: Монтана, София
Мнение  Отговорете с цитат
И моята светкавица не работи. То и много други неща де.

Какви са тези 160 км/ч, струва ми се доста необмислена постъпка. Говоря ако колата си е стокова де.

Като гледам си мераклия и дано да успееш да си постегнеш колата Усмихвам се
_________________
1989 Fiat Uno 60 SX
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
white_shark
Кара Uno 55


Регистриран на: 22 Яну 2011
Мнения: 32
Местожителство: Бургас
Мнение  Отговорете с цитат
Е аз на магистралата на равното я натиснах да видя къде спира да набира и я пуснах. Иначе 100% съм съгласен с теб, че е опасно ама това го правя 1 път - не постоянно Усмихвам се
Иначе си разглобих двете конзоли отстрани въобще нямат нито крушки нито кабел.
Явно е някакъв базов модел без такива екстри.

По-нататък, ако имам нерви и време ще си поиграя да си направя някакво осветление Усмихвам се
_________________
1988 Fiat Uno
Fiat Tipo DGT
Car of The Year 1989!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fluid_88
Кара Uno turbo i.e


Регистриран на: 17 Фев 2010
Мнения: 131
Местожителство: Варна
Мнение  Отговорете с цитат
Дай снимки като махнеш горния капак на километража и след това двете от страни направи няколко снимки за да мога да те ориентирам
_________________
Fiat Uno 1.3 turbo i.e
Renault 19 1.8 16v
Uaz 4.0
Renault Espace 99'
Trabant 601 68'
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rokoko
Кара Uno 1.0 i.e


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 194
Местожителство: Каварна
Мнение лампи на таблото Отговорете с цитат
Ами и аз имам същия проблем - не светят бутоните от двете страни на таблото+тези на парно и запалка Смутен.
Колата аз я правя с помощта на приятели от време на време ,та като я разглобявах за да я кърпим, махах и стъкла, седалки, мокет, табло...зад таблото имаше един кабел, отгоре му тенекия, която не можах да отворя и от този кабел излизат 7 броя зелени кабели и влизат в едни като фасонки по таблата за осветяване на бутоните и аз, нали все бързам Страхотно взех, че ги отрязах кабелите.
После мислех да ги запоя и като ги оголих, малеее то влакна бе, значи оптичен кабел, после разбрах, че фасонките се отделят от таблото, но станалото станало, после ще го мисля, като дойде ред за сглобяване, вече имаше донор, сложих цели кабели - от снадката до таблата и пак не светна и вечер не е готино и...не съм мислил, но трябва да се поразровя из чуждите сайтове, полските май гледах нещо, а ако имате идеи - казвайте Объркан Чудя се
_________________
rokoko
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fluid_88
Кара Uno turbo i.e


Регистриран на: 17 Фев 2010
Мнения: 131
Местожителство: Варна
Мнение Re: лампи на таблото Отговорете с цитат
[quote="rokoko"]Ами и аз имам същия проблем - не светят бутоните от двете страни на таблото+тези на парно и запалка Смутен.
Колата аз я правя с помощта на приятели от време на време ,та като я разглобявах за да я кърпим, махах и стъкла, седалки, мокет, табло...зад таблото имаше един кабел, отгоре му тенекия, която не можах да отворя и от този кабел излизат 7 броя зелени кабели и влизат в едни като фасонки по таблата за осветяване на бутоните и аз, нали все бързам Страхотно взех, че ги отрязах кабелите.
После мислех да ги запоя и като ги оголих, малеее то влакна бе, значи оптичен кабел, после разбрах, че фасонките се отделят от таблото, но станалото станало, после ще го мисля, като дойде ред за сглобяване, вече имаше донор, сложих цели кабели - от снадката до таблата и пак не светна и вечер не е готино и...не съм мислил, но трябва да се поразровя из чуждите сайтове, полските май гледах нещо, а ако имате идеи -казвайте Объркан Чудя се[/quote]
Точно под тази тенекия откъдето излизат тези всичките оптични влакна има крушка.
Крушката се изважда, като придърпаш леко кабела и отдясно се пада не откъдето излизат влакната.
Сменяш крушката и ти светват всички! Крушката я смени със същата такава с LED не се вижда добре.
Няма нищо сложно Чудя се не съм правил снимки за такива работи, тъй като смяна на крушка не е някакъв ремонт.

Иначе в темата сигурно има неща който са общи.
http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=88&t=76361
Колега та сложи ли жилата на ръчната не каза дали си се оправил ?
_________________
Fiat Uno 1.3 turbo i.e
Renault 19 1.8 16v
Uaz 4.0
Renault Espace 99'
Trabant 601 68'
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 3 от 4
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети