Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 1 от 2
Иди на страница 1, 2  Следваща
    Работна температура на 1.0 i.е
Автор Съобщение
djoko ros
Кара Uno 45


Регистриран на: 14 Юни 2013
Мнения: 6
Мнение Работна температура на 1.0 i.е Отговорете с цитат
Здравейте колеги, имам питане относно УНО 1.0; 1991 година.

Понеже няма уред които да показва температурата на водата ме интересува някой може ли да ми каже дали мога да си монтирам такъв уред и къде и дали знаете при каква температура се включва вентилатора, защото така нямам никаква представа за температурния режим на мотора.

Благодаря.
_________________
1991 Fiat Uno 1.0 i.e
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fluid_88
Кара Uno turbo i.e


Регистриран на: 17 Фев 2010
Мнения: 131
Местожителство: Варна
Мнение  Отговорете с цитат
На самия датчик за перката ги има стойностите при които работи има различни датчици съответно различни стойности при които се включва.
Оригинално на Уното датчика за показанията на температурата на охлаждащата течност е на главата.

За да си най сигурен какво е положението вземи лазерен термометър и мери, като запалиш колата маркуча който е към термостата, като през това време следи и след термостата, така ще разбереш преди и след него колко е температурата след 80 градуса най-късно трябва да ти отвори термостата и маркуча след него да стигне тези градуси.
След това мери на радиатора за да видиш на колко градуса ти се пуска перката пак около 80-90 зависи от датчиците.
Ми това е Усмихвам се
_________________
Fiat Uno 1.3 turbo i.e
Renault 19 1.8 16v
Uaz 4.0
Renault Espace 99'
Trabant 601 68'
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
djoko ros
Кара Uno 45


Регистриран на: 14 Юни 2013
Мнения: 6
Мнение  Отговорете с цитат
По принцип вентилатора ми се включва само в градски условия и то само в горещините, но все пак за най сигурно ми се ще да си монтирам някак термометър, защото примерно може да откаже да се включи вентилатора и тогава става лошо. Та мисълта ми е, дали мога да си приспособя някакъв измервателен уред който да работи както на другите коли.
_________________
1991 Fiat Uno 1.0 i.e
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fluid_88
Кара Uno turbo i.e


Регистриран на: 17 Фев 2010
Мнения: 131
Местожителство: Варна
Мнение  Отговорете с цитат
Да виж дали имаш място на главата за заводски датчик, ако не има кит-ове датчик и уред които да си монтираш.
_________________
Fiat Uno 1.3 turbo i.e
Renault 19 1.8 16v
Uaz 4.0
Renault Espace 99'
Trabant 601 68'
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
djoko ros
Кара Uno 45


Регистриран на: 14 Юни 2013
Мнения: 6
Мнение  Отговорете с цитат
То на главата си има един датчик, но той сигурно контролира кога да се включи перката, иначе място за друг няма..демек трябва да дупча главата на друго място.
_________________
1991 Fiat Uno 1.0 i.e
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 1 от 2
Иди на страница 1, 2  Следваща
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети