Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 2 от 2
Иди на страница Предишна  1, 2
    Двигателя прекъсва като позагрее колата
Автор Съобщение
baivan
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 31 Окт 2007
Мнения: 19
Местожителство: Велико Търново
Мнение  Отговорете с цитат
При мен има видим напредък, реших да сменя първо аспуха и гърнетата и се оказа, че ми се е откачил един датчик заварен за тръбите на аспуха, веднага след двигателя. Представлява, метален цилиндър с две кабелчета излизащи от него. След като ми го завариха наново и с новите гърнета - колата вече върви идеално на газ. Остава само проблема на бензин - той вече си е за компютърна диагностика, ще видим и там какво ще се окаже !
_________________
1995 FIAT UNO 1.4 SX
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chapat
Кара Uno 60


Регистриран на: 03 Мар 2008
Мнения: 73
Местожителство: Велико Търново
Мнение  Отговорете с цитат
Здравейте, това там с кабарчетата е (ламбда сонда), не съм сигурен дали се изписва точно така, но е това и тя дава информация на компютъра за горивото.
Аз, обаче не мога да разбера, дали тя ми е повредена защото и моите обороти(ниските) имат голямо колебание на ръба на гасненето са, а съм сигурен, че не е от това, че са ниски по принцип защото почна да прави тия номера преди нова година.
_________________
1986 Fiat Uno 75 i.e. Kat.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
baivan
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 31 Окт 2007
Мнения: 19
Местожителство: Велико Търново
Мнение  Отговорете с цитат
При мен, не само това се оказа проблема. Оказа се и от дистрибуторната капачка, колата зимата седеше навън и се е образувал конденз и вътре клемите доста бяха клеясали, чак разядени, след смяна на капачката си заспа на газ.
На бензин пак си го имам проблема де, като позагрее и трябва да давам газ когато сменям скоростите, че иначе ми гасне, май тези проблеми са от TPS - потенциометъра, но понеже карам предимно на газ не го мисля толкова това.
_________________
1995 FIAT UNO 1.4 SX
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 2 от 2
Иди на страница Предишна  1, 2
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети